
У рішенні №7193-р/пк-пз від 06.12.2022 розглядається скарга про порушення законодавства, а саме: учасник надав недостовірну інформацію про те, що кінцевий бенефіціар не знаходиться під санкціями.
Вимоги скаржника
Скаржник зазначає, що відповідно до протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою підставою відхилення Пропозиції Скаржника було наступне: «У процесі розгляду тендерної пропозиції ТОВ «ТВІЙ ГАЗЗБУТ» встановлено: «Під час розгляду тендерної пропозиції учасника тендерної закупівлі № UA-2022-11-03-012010-a ТОВ «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», було виявлено, що кінцевий бенефіціарний власник учасника закупівлі ТОВ «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», який має відсоток частки статутного капіталу в юридичній особі або відсоток права голосу в юридичній особі: 100, знаходиться під санкціями відповідно до державного реєстру головної бази даних про санкції накладені через напад росії на Україну. У зв’язку з викладеним учасник процедури закупівлі зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів відкритих торгів, яку замовником виявлено згідно з абзацом другим частини п’ятнадцятої статті 29 Закону.
Позиція АМКУ згідно рішення №7193-р/пк-пз від 06.12.2022 року.
У ході розгляду зазначеного питання встановлено наступне. Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Документації Пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним критеріям, наявність/відсутність підстав, установлених у статті 17 Закону і в цій Документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються Замовником у цій Документації, зокрема інформацією щодо відповідності учасника вимогам, визначеним у статті 17 Закону – згідно з розділом ІІ Додатку 1 до Документації та частини 5 розділу 3 Документації).
Додаток 1 Документації містить РОЗДІЛ ІІ. Перелік документів та інформації для підтвердження відсутності передбачених відповідно до статті 17 Закону підстав для відмови УЧАСНИКУ (ПЕРЕМОЖЦЮ) в участі у процедурі закупівлі та передбачає, зокрема: Пункт 11 частини 1 статті 17 учасник процедури закупівлі є особою, до якої застосовано санкцію у виді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України «Про санкції» — Учасник процедури закупівлі підтверджує відсутність підстави шляхом самостійного декларування відсутності такої підстави в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції». Відповідно до інформації, оприлюдненої на веб-порталі Уповноваженого органу, у розділі «відповіді учасника» Скаржник зазначив, зокрема: «Учасник процедури закупівлі не є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України «Про санкції» – Підтверджую».
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань ТОВ «ТВІЙ ГАЗЗБУТ» — бенефіціари: ФІРТАШ ДМИТРО ВАСИЛЬОВИЧ Адреса: 01011, КИЇВ,ВУЛ.МИРНОГО ПАНАСА,БУДИНОК 12,КВАРТИРА 19 Відсоток частки статутного капіталу або відсоток права голосу: 100 Тип бенефіцарного володіння: Не прямий вирішальний вплив Роль по відношенню до пов’язаного суб’єкта: КІНЦЕВИЙ БЕНЕФІЦІАРНИЙ ВЛАСНИК».
Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:
1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» (додається).
2. Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим Указом, покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.
3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування. Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» передбачено, зокрема:
Відповідно до статті 5 Закону України «Про санкції» Рада національної безпеки і оборони України вирішила: 1. Підтримати внесені Службою безпеки України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).
2. Застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до: 1) фізичних осіб згідно з додатком
1. Додатком 1 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» передбачено, зокрема:
Фірташ Дмитро Васильович; (Фирташ Дмитрий Васильевич, FIRTASH DMYTRO) 02.05.1965 р.н., громадянин України, уродженець с. Бересток Заліщицького р-ну Тернопільської області, зареєстрований за адресою: м. Київ, вул. Панаса Мирного, буд. 12, кв. 19, ІПН 2386315712″: Вид обмежувального заходу (відповідно до Закону України «Про санкції»): 1) блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном; 2) обмеження торговельних операцій; 3) обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України (повне припинення); 4) запобігання виведенню капіталів за межі України; 5) зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань; 6) анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами; 7) заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах; 8) повна заборона заходження іноземних невійськових суден та військових кораблів до територіального моря України, її внутрішніх вод, портів; 9) заборона видачі дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави; 10) припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави; 11) заборона передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності; 12) позбавлення державних нагород України, інших форм відзначення; 13) інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим Законом України »Про санкції».
Висновок
Враховуючи наведене, Скаржник зазначив у Пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів відкритих торгів, яку замовником виявлено згідно з абзацом другим частини п’ятнадцятої статті 29 Закону, отже Пропозиція Скаржника була правомірно відхилена Замовником з наведеної вище підстави, у зв’язку з чим відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині.
Досвідчені юристи та спеціалісти нашої компанії допомагають учасникам грамотно скласти скаргу та подати її до Антимонопольного комітету України, Замовникам надати пояснення до органу Оскарження. Більш детальна інформація, ціни ТУТ.
Інформація отримана з сайту https://prozorro.gov.ua/.